Je pravdou, že nejen děti si rády hrají. I dospělým to občas přijde vhod jako možnost odreagování se od starostí běžného života. Ovšem problémem jsou zde často peníze – hry totiž většinou nejsou levnou záležitostí.
Proto není divu, že většina z nich volí ty internetové, které jsou v řadě případů zadarmo. Ovšem zde je potřeba pečlivě vybírat, neboť zdaleka ne všechny mají stejnou kvalitu, ať už co se týče příběhu, samotného stylu hraní či i kvality kódování a zpracování.
Vzhledem k jejich množství je však téměř nemožné vyzkoušet všechny, abychom konečně našli tu, která nás bude nejvíc bavit. Je tedy nutné jejich seznam výrazně zkrátit. A naštěstí existuje několik způsobů, jak toho docílit.
Tím prvním, co bychom si měli uvědomit je to, jaký typ hry by nás bavil nejvíce. Bude to plošinovka, RPG, hlavolamy, sbírání a hledání nejrůznějších předmětů, střílečka, nebo něco úplně jiného? Každý z nás má trochu jiný vkus a je jasné, že jej bude bavit trochu něco jiného.
Zde je potřeba vzít v úvahu fakt, že mnohé hry se dají hrát různými způsoby, takže mohou vyhovovat širšímu počtu hráčů, neboť každý si tam najde to, co jej bude bavit.
Pokud tedy máte rozhodnuto, o jaký žánr se bude jednat, je dobré najít si recenze, které nám ukáží například deset nejlepších her. Je dobré si o nich přečíst, zjistit o čem jsou a jaký je způsob hraní. U těch, které si vybereme, je dobré se následně podívat na videa od různých hráčů. Tak si uděláme přesnou představu o tom, co nás případně čeká.
V neposlední řadě je však nutné dávat pozor na praktiky některých firem, které své hry sice vydávají jako volně dostupné, avšak pokud se chcete dostat za určitou úroveň či mít alespoň částečnou šanci na úspěch, je nutné si koupit speciální balíček. Zde platí, že zde neinvestujeme peníze, pokud si nejsme stoprocentně jisti, že nás ona hra baví, a i poté postupujeme opatrně. Koneckonců, peníze nerostou na stromě.