Proč vsadit na nebankovní společnost?

Nebankovní společnosti si dlouhá léta držely pověst coby nevýhodných poskytovatelů úvěrů. Jak je tomu dnes? V jakých případech se vyplatí sáhnout právě po nebankovním úvěru? A proč jsou pro rizikové žadatele nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti Lightfinance.cz?

Smlouva k podpisu

Rychlost vyřízení spotřebitelského úvěru

Zatímco v bankách je zapotřebí projít zdlouhavým schvalovacím procesem, který vede mnohdy k nejasnému výsledku. Nebankovní společnosti ke svým žadatelům přistupují rozdílně. Řada z nich umožňuje sjednání úvěru i v pohodli domova. Povětšinou totiž pracují s automatickým schvalovacím procesem, kde žadatel vyplní formulář, navolí podmínky a pak už jen čeká na vyjádření ze strany banky. Výsledek žádosti zná žadatel již několik minut po odeslání žádosti. Nebankovní úvěry tak řada lidí využívá v případě, kdy potřebuje řešit nenadále finanční výdaje, na které už v rodinném rozpočtu nezbývá nebo potřebuje vykrýt dobu do další výplaty.

Peníze v ruce

Benevolentní podmínky i pro rizikové žadatele

Banky podléhají zákonu o spotřebitelském úvěru, a i když je na trhu přebytek likvidity, přibývá zamítnutých žádostí. I kdyby banky půjčit chtěly, složitá legislativa jim to neumožňuje. Nebankovní společnosti však přistupují k žadatelům o úvěr poněkud benevolentněji. Nabízí půjčky i žadatelům v insolvenci nebo těm, kteří mají negativní záznam v registru dlužníků. Pro banky jasný důvod k zamítnutí, nebankovní společnosti však nabízí pomocnou ruku i zdánlivě nedůvěryhodným žadatelům. Podmínkou v takových případech je ale mnohdy zástava nemovitosti, která slouží jako jistina. V případě, kdy žadatel nebude plnit své závazky, může dojít nebankovní společnost k zabavení a následnému prodeji zastavené nemovitosti. Jedná se o podobný princip jako v případě hypotečního úvěru na bydlení, kde je též zapotřebí ručit nemovitostí.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.